x
Elektroninis žinynas (EŽ)
„Kaunas: datos ir faktai“

Elektroninis žinynas (EŽ) „Kaunas: datos ir faktai“ – Kauno istorijos žinių lobynas internetinėje erdvėje. Lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis pateikiama susisteminta tekstinė ir vaizdinė informacija, susijusi su Kauno (iš dalies ir Lietuvos) istorijos datomis ir įvykiais, einamųjų metų sukaktys, amžininkų atsiminimai, vaizdų galerija – nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Kauno istorijos įvykių chronologija suskirstyta į laikotarpius pagal valstybės raidos etapus. Iš įvairių visuomenės gyvenimo sričių atrinktos datos ir faktai, papildyti informatyviomis iliustracijomis. Siekiant sudaryti galimybę platesnėms studijoms ir nurodyti EŽ informacijos kilmę, prie kiekvieno Kauno istorijos datos ir fakto aprašymo pateikiamas literatūros ir šaltinių sąrašas.

INFORMACIJOS PAIEŠKA

Paieška gali būti atliekama pagal bet kokį žodį, jo dalį ar žodžių junginį, datą (metai, amžius), reikšminį žodį (tik rubrika „Laikotarpiai“).

Žvaigždute (*) pažymėtos datos, kurios įvairiuose šaltiniuose nurodomos skirtingai.

INFORMACIJOS PATIKIMUMAS

EŽ nuolat pildomas nauja tekstine ir vaizdine informacija, šaltiniais, taisomi netikslumai.

Iliustruotas Kauno istorijos datų ir įvykių žinynas rengiamas bendradarbiaujant su istorijos mokslo tyrimų institucijomis ir specialistais, muziejais, archyvais, kolekcininkais.
Dėkojame Stanislovui Sajauskui, Vaidui Petruliui, Nerijui Mikelioniui, Antanui Burkui, Jonui Paliui, Algimantui Dumbliauskui, Adomui Miliauskui, Giedriui Černiauskui, a.a. Henrikui Kebeikiui, Anatolijui Čiupkovui, Romui Vilkeliui, Zitai Dugnaitei-Rotomskienei, Valerijai Balčiūnienei, Ramūnui Janulaičiui, Vytautui Pletkui, Rimantei Tamoliūnienei, Mindaugui Bertašiui, Rasai Varsackytei, Eglei ir Viliui Kulikauskams, Vytauto Didžiojo karo muziejui, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejui, Kauno miesto muziejui, Lietuvos švietimo muziejui, Lietuvos sporto muziejui, kitoms institucijoms ir asmenims.

EŽ modernizuotas vykdant projektą „Kauno datų ir faktų atvertis šiuolaikiniam vartotojui“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Be raštiško Ąžuolyno bibliotekos, kitų atminties institucijų ir asmeninių kolekcijų savininkų leidimo draudžiama kopijuoti, platinti, publikuoti spaudiniuose ir internete, keisti, kurti išvestinius produktus. Pasinaudojus EŽ publikuojamais dokumentais, būtina nurodyti jų šaltinį.

KONTAKTINĖ INFORMACIJA

Ąžuolyno biblioteka
Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras
Kaunistikos skaitykla
K. Donelaičio g. 8
LT-44213 Kaunas
tel. +370 37 32 42 44
el. p. kaunistika@azuolynobiblioteka.lt

  • Apdovanojimai
    Konkurso „Naujasis knygnešys 2007“ nugalėtojai

    Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (IVPK) kasmet organizuojamo konkurso „Naujasis knygnešys 2007“, skirto informacinės visuomenės plėtros iniciatyvoms paskatinti ir įvertinti, už informacinių technologijų naudojimą švietime ir suaugusiųjų mokyme nugalėtoju tapo – elektroninis žinynas „Kaunas: datos ir faktai“

    logo
Mūsų rėmėjai
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai rėmėjai
Turite klausimų ar pasiūlymų?
Parašykite mums žinutę

Jei atradote netikslumų ar norite pateikti papildymų, savo pastebėjimus prašome parašyti mums, užpildant šią formą: