Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: Aleksoto tiltas buvo pramintas „ilgiausiu pasaulyje“, nes jį pereiti prireikdavo 13 dienų. Ši keistenybė paaiškinama kalendorių skirtumais. Po 1795 m. Lietuvos–Lenkijos valstybės padalijimo, dabartinė Kauno miesto dalis – Aleksotas ir Užnemunė atiteko Prūsijai, o Kaunas – Rusijos imperijai. Abi valstybes skyrė Nemunas. Užnemunėje galiojo Grigaliaus (naujojo stiliaus) kalendorius, o Rusijos okupuotoje Lietuvos dalyje (taigi ir Kaune) – Julijaus (senojo stiliaus) kalendorius. Skirtumas tarp jų – 13 dienų.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: Pasakojama, jog Prancūzijos imperatoriui Napoleonui I grįžtant į štabą, jo žirgas Frydlandas pasibaidė staiga iššokusio kiškio. Imperatorius nukrito, bet greitai atsikėlė, užšoko ant žirgo ir juokaudamas pasakė: „Jei būčiau romėnas, dabar pasukčiau atgal“.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas:
Girstupio slėnį poetas įamžino poemoje „Gražina“:
„Mačiau aš puikų slėnį palei Kauną,
Laumės ten audžia pavasario rytą,
Žaliąją veją, žiedais iškaišytą:
Slėnio gražesnio nerasi pasauly....“
1955 m. minint poeto 100-ąsias mirties metines, A. Mickevičiaus slėnyje prie akmens buvo padėta juodo granito plokštė su šiuo posmeliu.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: 1882 m. rabinas Notė Hiršas Finkelis įsteigė Vilijampolės ješivą (žydų rabinų seminariją).
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: Vladislavas Starevičius laikomas vienu iš erdvinės (lėlinės) animacijos pradininkų. 2007 m. Senamiestyje (Rotušės a. 18) atidengta atminimo lenta: „Šiame pastate, tuometiniame Kauno miesto muziejuje, kinematografininko kelią pradėjo Vladislavas Starevičius (1882–1965), sukūręs pirmuosius pasaulyje lėlinės animacijos šedevrus“.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: 1892 m. atidarytas 500 vietų miesto teatras (dab. Laisvės al. 91; archit. Ustinas Golinevičius), pirmas tokios paskirties statinys Kauno ir Vilniaus gubernijose. Tų laikų provincialiam Kaunui tai buvo didingi rūmai. Vėliau teatras buvo ne kartą rekonstruojamas.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: Iš pradžių gatvė vadinosi Nikolajaus prospektu. 1918 m. ji buvo pavadinta kaizerio Vilhelmo prospektu, o 1919 m. (teisininko Kazimiero Olekos siūlymu) – Laisvės alėja.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: „Konke“ buvo vadinamas arklių tramvajus, 1892–1929 m. važiavęs nuo Rotušės aikštės iki geležinkelio stoties.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: 1912 m. Kauno tvirtovės 9-ojoje baterijoje (dab. Ąžuolų kalnas) buvo įvestos karinės ceremonijos. 9 val. išsirikiavusi Garbės sargyba gerbdavo ginklu, o artileristai iš pabūklo iššaudavo salvę. Paskui buvo iškeliama tvirtovės vėliava. 18 val. tokia pati ceremonija buvo kartojama nuleidžiant vėliavą.
Neteisingas atsakymas.
Teisingas atsakymas: 1915 m. Vokietijos kariuomenė užėmė Kauno tvirtovę per 10 dienų.