x
Testas: KAUNO MIKRORAJONAI
1/10
Kurioje Kauno dalyje gimė fiziko Alberto Einšteino mokytojas Hermanas Minkovskis?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: Mokslininkas Albertas Einšteinas buvo įžymaus matematiko ir fiziko Hermano Minkovskio, gimusio Aleksote, vienas iš mokinių.

Kurioje miesto dalyje tarpukariu susiformavo gyvenamieji kvartalai „Brazilka“, „Argentinka“ ir „Italjanka“?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: XX a. 3 deš. Žaliakalnyje, tarp Jonavos, Varnių, Žemaičių, P. Kalpoko gatvių ir Savanorių prospekto susiformavo unikalūs gyvenamieji kvartalai – „Brazilka“ (Brazilija) ir „Argentinka“ (Argentina). Greta „Brazilkos“, kitapus P. Kalpoko gatvės slėnio, apimanti Pelėdų kalno teritoriją, A. Mackevičiaus gatvę, Limos taką, buvo ir „Italjanka“ (Italija) vadinamas kvartalas.

„Paminklas Rutinai“ (architektas Audrys Karalius) stovi:

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: 2014 m. Senamiestyje, skverelyje tarp Muitinės ir V. Kuzmos gatvių, atidengtas neįprastas kūrinys „Paminklas Rutinai“ (archit. Audrys Karalius). Ant jo lietuvių, lotynų ir anglų kalbomis parašyta: „Čia, šioje vietoje, 2014 metų gegužės 11 nieko ypatingo neįvyko“. Pasak architekto, visuomenės veikėjo A. Karaliaus, „Paminklas Rutinai – yra kuklus bandymas atspėti nevienareikšmę rutinos prigimtį ir išmatuoti Kauno rutininę temperatūrą“.

Muziejus „Atominis bunkeris“, kurio kolekcijos dalis buvo rodoma garsiajame HBO seriale „Černobylis“, įkurtas:

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: Teisingas atsakymas: 2014 m. buvusiame sovietiniame bunkeryje Vilijampolėje, Raudondvario pl. 164A (kieme) įkurtas muziejus „Atominis bunkeris“. Privataus muziejaus kolekcija ne tik pripažinta tarptautinių ekspertų, bet buvo rodoma ir garsiajame HBO seriale „Černobylis“.

Kokio Kauno mikrorajono istorijai skirta 2018 m. sukurta bendruomeninė opera?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: 2018 m. sukurta Šančių bendruomenės inicijuota opera „Kopūstų laukas“, skirta šio mikrorajono istorijai ir jame esančiam Kopūstų laukui – unikalus ir Lietuvoje lig šiol nebuvęs kultūrinis reiškinys. Joje per asmeninius pasakojimus sukurta istorija apie meilę, pavydą, karą, taiką, susitaikymą ir bendrystę.

Aukščiausias kryžius Lietuvoje stovi?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: 2019 m. Šilainiuose pastatytas 33 m aukščio (simboliškai atkartoja Kristaus amžių) aukščiausias Lietuvoje kryžius – monumentas „Pašaukti laisvei“. Tai yra architektūrinė statomos Šv. Jono Pauliaus II bažnyčios dalis.

Kuriame mikrorajone yra paminklas Indijos tautinio išsivadavimo lyderiui, nesmurtinio pasipriešinimo taktikos pradininkui Mahatma Gandžiui?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: Dainavos mikrorajone esančiame Draugystės parke 2020 m. gruodžio mėn. iškilo paminklas Indijos tautinio išsivadavimo lyderiui, nesmurtinio pasipriešinimo taktikos pradininkui Mahatma Gandžiui. Biustą dovanojo ir techninio projekto parengimą finansavo Indijos konsulatas.

Kurioje miesto dalyje daugiausiai sutelkta tarpukario modernizmo architektūros pastatų?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: Naujamiesčio dalyje yra daugiausiai tarpukario modernizmo dvasioje sukurtų pastatų, išlikusių iki mūsų dienų.

Saugomas botaninis gamtos paveldo objektas „Pušys Sesės“ auga?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: Lampėdžiuose (Gintaro g. 13) augančios „Pušys Sesės“ 1995 m. Kauno miesto savivaldybės paskelbtos saugomu botaniniu gamtos paveldo objektu. Tai dvi, natūraliai per bendrą šaką suaugusios pušys, kurių aukštis (2015 m. duomenimis) – 18 m, kamienų storiai – 0,40 ir 0,42 m

Kokio XIX–XX a. statinių komplekso palikimas išsidėstęs visoje Kauno teritorijoje?

Neteisingas atsakymas.

Teisingas atsakymas: XIX–XX a. susiformavęs Kauno tvirtovės gynybinės sistemos ir jos infrastruktūros kompleksas apjuosė Kauno miestą ir jo apylinkes.